PUBG | Asilpay ile tüm E-pin'ler Bir Arada.

PUBG

Günümüzde “battle royale” (BR) diye bir oyun türü sektörü domine ediyorsa bunun bir numaralı sorumlusu olarak PlayerUnknown ve haliyle PUBG gösterilebilir. Her ne kadar türün lideri an itibariyle Fortnite olsa da 2017 yılında erken erişime sunulan ve yıl bitmeden tam sürüme geçen PUBG, Ocak 2019 itibariyle sadece PC’de halen 1 milyon eş zamanlı oyuncu barajını zorlamakta

PUBG, BR türünü oyun dünyasına başarıyla uyarlayan PlayerUnknown’un (Brendan Greene) tasarladığı son yapım. Oyunda 100 oyuncu bir uçakla mevcut haritalar üzerinden geçiyor ve istediği yere paraşütle atlıyor. Yere indikten sonra yapılması gereken ise en kısa sürede en iyi silah ve ekipmanları bulup maç boyunca hayatta kalmak. Maç sonunda hayatta kalan son kişi ya da takım maçı kazanıyor ve çorba parasına kavuşuyor (Evet, çorba parası! Bir maç kazanınca ne dediğimi anlayacaksınız.)

Oyunun erken erişime sunulduğu dönemde sadece bir haritası vardı ve geliştirme sürecindeki önceliklerden biri harita çeşitliliği değildi. Oyuncuları yeşil alanların bol olduğu Erangel haritasıyla uzun süre oyalayan yapımcılar, ardından çöl temalı Miramar haritasını geliştirip Aralık 2017’de yayımladılar. Bu iki büyük haritanın ardından Eylül 2018’de oyuna eklenen Sanhok haritası ise daha küçük olması sebebiyle daha yoğun çatışmalara sahne olmuştu. PUBG’ye eklenen son harita ise Aralık 2018’deki güncellemeyle gelen karla kaplı Vikendi oldu.

Çıkış Tarihi: 0000-00-00

Geliştirici: PUBG Corp.

Yayıncı: Steam

Platform : fa fa-windows

Yorumlar
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • DirectX: Sürüm 9.0c.
  • İşlemci: intel Core i5-4430 ya da AMD FX-6300 işlemci
  • Ses Kartı: -
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 ya da AMD Radeon R7 370 ekran kartı
  • İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP